posadzka żywiczna, beton na schody

Posadzka cementowo żywiczna na schody – efektowne wykończenie schodów.

Nowoczesne wnętrze zaczyna się od wykończenia ścian, podłogi i schodów. Wykończenie tych elementów jest ono tak ważne, gdyż to właśnie one tworzą podstawy wnętrza i tworzą klimat modnego, surowego minimalizmu. Bez odpowiednio zaprojektowanych schodów i przemyślanego doboru podłogi stworzenie modnego wnętrza jest w zasadzie niemożliwe.

Jakie schody wybrać do nowoczesnego wnętrza

Schody to nie tylko element konstrukcyjny domu czy budynku, który ma służyć swobodnemu przemieszczaniu się domowników czy odwiedzających. To także ważny element wykończeniowy, który silnie wpływa na dizajn całej przestrzeni. Jest przy tym elementem bardzo rzadko zmienianym, więc jego przemyślany dobór jest naprawdę niezwykle ważny. Wybierając schody do minimalistycznego i nowoczesnego wnętrza warto zdecydować się na jedno z dwóch rozwiązań dekoratorskich. Z jednej strony – można dobrać schody tak, by stanowiły neutralne tło dla pozostałych elementów wykończeniowych z drugiej – by były “najmocniejszym” pośród nich i definiowały charakter przestrzeni.

Schody z żywicy

Ciekawym sposobem na naprawdę niecodzienne i zaskakujące wykończenie schodów jest posadzka mikrocementowa lub cementowo – żywiczna. Pozwala ona na uzyskanie gładkiej i monolitycznej tafli na każdym stopniu, a co najważniejsze – efektowne połączenie powierzchni schodów z wykończeniem podłogi. W zależności od Twojej wizji, tak wykonane schody mogą stanowić zarówno idealne dopełnienie nowoczesnego, industrialnego wnętrza jak i być głównym elementem stylistycznym, determinujący jego wygląd i charakter.

Kiedy posadzka cementowo-żywiczna na schody to dobry pomysł

Przygotowanie powierzchni schodów pod cementowo-żywiczne wykończenie nie jest wymagające. Aby można było je wykonać, podłoże powinno być równe i wolne od zabrudzeń. Istotna jest również wytrzymałość podłoża, która powinna wynosić minimum 25 megapaskali.

Cementowo-żywiczne wykończenie schodów to efektowne i praktyczne rozwiązanie do każdego wnętrza. Wielość możliwości wykorzystania wykończenia cementowo-żywicznego (na podłodze, schodach, ścianach czy blatach) oraz różnorodne jego wybarwienia tworzą niemal nieograniczone możliwości dekoratorskie dla każdego, kto marzy o stworzeniu zachwycającego wnętrza.