mikrocement wady i zalety

5 zalet mikrocementu, o których nie wiedziałeś

Mikrocement to popularny materiał budowlany, który składa się z mieszanki cementu, żywicy i innych dodatków  Jest to cienka warstwa o grubości zwykle od 2 do 3 mm, która może być nakładana na różne powierzchnie, takie jak posadzki, ściany, blaty kuchenne, łazienkowe, baseny czy elewacje. Z racji swojego minimalistycznego charakteru, mikrobeton sprawdza się we wnętrzach o industrialnym stylu. A czy faktycznie warto go wybrać? Poznaj 5 zalet mikrocementu, o których niewielu wie.

Najważniejsze zalety mikrocementy 

Mikrocement to materiał, który ma swoje zalety i wady. Oczywiście tych lepszych cech jest znacznie więcej. Wśród najważniejszych zalet koniecznie należy wyróżnić takie jak:

  • Wodoodporność – mikrocement jest wodoodporny, przez co nadaje się do łazienek i czyszczenia na mokro.
  • Trwałość użytkowa – jest to materiał odporny na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednia impregnacja lakierem poliuretanowym oraz wykonanie (układanie na wyschniętą wylewkę) zapewnia trwałość na lata.
  • Łatwość w układaniu – mikrocement posiada dużą przyczepność, dlatego można go układać na schodach, ścianach i podłogach.
  • Estetyka – powłoka z mikrobetonu zapewnia walory estetyczne. Sprawdza się w pomieszczeniach w nowoczesnych aranżacjach.
  • Wszechstronność – warstwę mikrocementu można położyć zarówno na jastrych, płytkach, jak i innych podłożach, bez konieczności ich zrywania. 

Dzięki zaletom, wykończenia wykonane z mikrocementu cieszą się coraz większą popularnością. Wyżej wymienione nie są jednak tymi jedynymi. Poniżej przedstawiamy kolejne plusy tego materiału.

Bogata kolorystyka oraz efekty dekoracyjne 

Główną zaletą mikrocementu jest jego wartość dekoracyjna. Oprócz tego, że świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach loftowych, warto wiedzieć, że jego jedynym kolorem nie jest szary. 

Beton dekoracyjny występuje w wielu odmianach kolorystycznych, dzięki czemu bez trudu można używać go w mieszkaniach o różnej stylistyce. Dodatkowo do wyboru jest mikrocement matowy lub w połysku. Ważna jest również możliwość uzyskania dowolnej faktury i tekstury betonu. 

Mikrocement jest ciepły w dotyku nawet bez ogrzewania

Powierzchnia, do której użyto mikrocementu zawsze jest ciepła i przyjemna w dotyku. Zaletę tę warto wykorzystać szczególnie w wykańczaniu podłóg posadzkami dekoracyjnymi. Sprawia to, że bez obaw można chodzić po domu boso, nie myśląc o marznących stopach. Wykonanie posadzki z mikrocementu można również rozważyć w przypadku ogrzewania podłogowego.

mikrocement wady i zalety

Technologia i materiały mikrocementu są przyjazne dla środowiska 

Technologia, jak i materiały stosowane w produkcji mikrocementu są uważane za stosunkowo przyjazne dla środowiska. Mikrocement to materiał mineralny, składający się głównie z naturalnych lub obojętnych dla środowiska produktów. Nie zawiera on żadnych toksycznych substancji, które mogą wpływać na zdrowie ludzi lub zwierząt. 

Posadzki z mikrocementu, jak i inne powierzchnie są przyjazne dla alergików

Mikrocement jest stosunkowo bezpiecznym i przyjaznym dla alergików materiałem, ponieważ nie zawiera rozpuszczalników ani szkodliwych składników chemicznych, które mogą powodować reakcje alergiczne. Jest to produkt składający się z cementu i żywic bezpiecznych dla ludzi. 

Podłoga z mikrocementu może być wykorzystana zarówno do wykończenia wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku

Dzięki temu, że jest to materiał odporny na zmiany temperatur oraz wilgoć może być stosowany wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej wykonaniu oraz impregnacji powierzchni co pozwali uzyskać bardzo trwałą powłokę. 

Zalety mikrocementu, o których nie miałeś pojęcia – Podsumowanie

Betonowe wykończenie posadzek oraz innych powierzchni od dłuższego czasu stanowi niepodważalny krzyk mody w aranżacjach wnętrzarskich. Nic w tym dziwnego skoro w podsumowaniu wad i zalet mikrocementu zdecydowanie przeważają te drugie. Mamy nadzieję, że naszym zestawieniem 5 nieoczywistych zalet mikrocementowej powierzchni jeszcze mocniej przekonaliśmy Cię do jej wykorzystania. Jeśli jesteś zainteresowany tego typu wykończeniem, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. We Floorsky specjalizujemy się w tworzeniu wyjątkowych powierzchni zarówno na podłogach, ścianach czy schodach. Sprawdź naszą ofertę: Powierzchnie z mikrocementu

Zapraszamy do innych wpisów na blogu