beton w mieszkaniu i domu

Co zamiast płytek do łazienki? 3 inspirujące pomysły

Alternatywa dla płytek w łazience

Jeśli wykańczasz wnętrze i zastanawiasz się co wybrać zamiast płytek do łazienki, świetnie trafiłeś – mamy dla Ciebie oryginalną alternatywę dla popularnych rozwiązań. Płytki ceramiczne są wprawdzie powszechnie stosowanym i praktycznym rozwiązaniem, niosą jednak ze sobą sporo ograniczeń. Płytki lub glazura, mimo ogromego bogactwa wzorów i kolorów znacznie ograniczają wizję projektanta pod kątem wizualnym. Z ich wykorzystaniem nie stworzysz idealnie gładkiej tafli, ani nowoczesnej, monolitycznej powierzchni. Jeśli zależy Ci na osiągnięciu właśnie takiego efektu – sprawdź koniecznie powierzchnie cementowo-żywiczne, które można kreatywnie zastosować w wybranych częściach łazienki, połączyć ściany z podłogą, a nawet… z meblami.

Powierzchnia cementowo-żywiczna, co to takiego?

Posadzki i ściany cementowo-żywiczne to nowoczesna forma wykończenia powierzchni, pozwalająca na uzyskanie jednolitej, gładkiej i bezspoinowej tafli. Można ją wykonać na podłodze, ścianach czy innych powierzchniach płaskich (zarówno poziomych jak i pionowych). Dzięki zastosowanemu w ich produkcji, zaawansowanemu procesowi technologicznemu, powierzchnie cementowo-żywiczne są całkowicie wodooporne, niepylące i odporne na brud. Są przy tym łatwe do utrzymania w czystości i niewrażliwe na działanie większości dostępnych w domu substancji chemicznych. Słowem: to doskonały materiał wykończeniowy do łazienki.

#1 Łazienka w jednej tafli

Możliwość wykończenia ścian i podłóg tym samym materiałem, z zachowaniem niewielkiej ilości łączeń, stwarzają tylko łazienki cementowo-żywiczne. Zastosowanie tego samego materiału wykończeniowego na podłodze, ścianach, w brodziku a nawet na meblach łazienkowych zapewnia jedyny w swoim rodzaju, minimalistyczny i ultranowoczesny efekt. Dzięki zaawansowanej technologii, jaka jest wykorzystywana przy wykonywaniu masy cementowo-żywicznej, podłogi, ściany i inne elementy mogą zlewać się w jednolitą, gładką powierzchnię.

#2 Tafle cementowo-żywiczne w różnych kolorach

Proces produkcji materiału, z którego wykonywane są posadzki cementowo-żywiczne pozwala na osiągnięcie różnorodnych wybarwień powierzchni. Projektując łazienkę, bez przeszkód możesz zdecydować się na posadzkę i ściany w tej samej strukturze, lecz w różnych, korespondujących ze sobą kolorach. Lub na odwrót – postawić na ten sam kolor oraz różne warianty gładkości czy chropowatości powierzchni. Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia.

#3 Urok powtarzalnych detali

Jeśli nie jesteś zwolennikiem ascetycznego minimalizmu i nie przekonuje Cię efekt jednolicie wykończonej przestrzeni, postaw na wykończenie jedynie pojedynczych elementów w podobny sposób. Zestaw ze sobą na przykład cementowo-żywiczną podłogę i pojedynczą ścianę. Możesz również wykorzystać ten materiał miejscach które są narażone na działanie wilgoci – świetnie sprawdzą się między innymi w okolicy umywalki oraz prysznica lub wanny. Jeśli chcesz, pozostałą część ścian możesz pozostawić do pomalowania.