jak wykończyć nowoczesny taras

Co położyć na nowoczesny taras? Poznaj doskonałą posadzkę na taras!

Kiedyś był miejscem służącym do suszenia prania, okazjonalnego grillowania i kącikiem dziecięcych zabaw. Pod kątem wykończeniowym – traktowany był oszczędnie a nawet po macoszemu. Współcześnie wielu architektów i dekoratorów wnętrz postrzega taras jako integralną część domu, a także przestrzeń do pracy, wypoczynku czy spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu. Połączony z salonem, sypialnią czy gabinetem jest przedłużeniem przestrzeni domowej, zarówno pod kątem użytkowym jak i wizualnym. Latem, kiedy drzwi tarasowe są ciągle otwarte, granica pomiędzy wnętrzem a tarasem zaciera się niemal zupełnie. Nawet zimą, gdy drzwi tarasowe pozostają najczęściej zamknięte, widoczny przez okna taras może stanowić ozdobę wnętrza. Niezależnie od pory roku, taras pozostaje więc ważną częścią pomieszczenia, nie warto więc pozostawiać kwestii jego wykończenia przypadkowi.

Jaka podłoga na taras?

Wybierając wykończenie podłogi oraz innych powierzchni lub elementów dekoracyjnych na tarasie, warto kierować się tą samą stylistyką co podczas urządzania wnętrza. Aby oglądany z wnętrza domu taras wyglądał elegancko, postaw na te same materiały wykończeniowe. Decydując się na wykonanie podłóg czy ścian z tego samego materiału nie tylko wykreujesz wnętrze w nowoczesnym, minimalistycznym stylu lecz również uzyskasz efekt jednorodności przestrzeni.

Posadzka cementowo-żywiczna na taras

Wykorzystanie posadzki cementowo-żywicznej na tarasie ma również wiele zalet użytkowych. Takie posadzki nie tylko pięknie wyglądają, lecz również są odporne na zabrudzenia oraz uszkodzenia. Są także w pełni wodoodporane i dobrze znoszą zmiany temperatur. Decydując się na wykorzystanie posadzki cementowo-żywicznej w otwartym na taras salonie nie musisz obawiać się o zabrudzenie podłogi w domu. Posadzka położona wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczenia pozostanie nienaruszona nawet, gdy na jej powierzchni pojawi się brud czy pył.

Nowoczesny taras czyli kreatywna zabawa formą

Wykorzystanie powierzchni cementowo-żywicznych w wykańczaniu wnętrz to prawdziwa zabawa formą. Jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie tego materiału – otworzysz się na niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Technologia ich wykonania pozwala na tworzenie zarówno powierzchni poziomych, jak i pionowych. Dzięki temu możesz połączyć ścianę z podłogą, stołem, ławą, a nawet… basenem! Powierzchnie cementowo-żywiczne dają także możliwość osiągnięcia różnych struktur oraz szerokiej gamy kolorystycznej.