podłogi cementowe z żywicy

Betonowa podłoga lub betonowa posadzka dekoracyjna?

Mamy na to rozwiązanie

Posadzka betonowa w domu – na co zwrócić uwagę wybierając?

Betonowa podłoga to nowoczesny pomysł na eleganckie i nieszablonowe wykończenie wnętrza. Efektownie wykończony beton na podłodze zachwyca i nadaje przestrzeni wyjątkowego, dizajnerskiego charakteru. Jeśli projektujesz oryginalne i nieszablonowe wnętrze, zamiast standardowych paneli, płytek czy podłóg drewnianych postaw na podłogę z betonu.

Posadzka betonowa dekoracyjna znacznie różni się od zwykłej, niewykończonej powierzchni betonowej. Dobrze dobrany materiał, technologia realizacji oraz fachowe wykonanie pozwalają na stworzenie eleganckiej, gładkiej tafli, wyróżniającej się doskonałymi parametrami użytkowymi. Profesjonalnie wykonana, betonowa podłoga jest bowiem odporna na intensywne użytkowanie, plamoodporna i łatwa w utrzymaniu.

Zdecydowanie najlepszym sposobem na osiągnięcie efektu betonowej podłogi jest zastosowanie posadzki mikrocementowej lub cementowo-żywicznej. Dzięki zaawansowanemu procesowi technologicznemu powyższe rodzaje posadzek pozbawione są uciążliwych cech podłóg betonowych: czasochłonności i uciążliwości wykonania, trudności logistycznych oraz możliwości pylenia.

Posadzki mirkocementowe lub cementowo-żywiczne

Czas wykonania posadzki mikrocementowej lub cementowo-żywicznej jest znacznie krótszy, a proces mniej żmudny niż w przypadku zacieranej posadzki betonowej. Co więcej, nie wymaga on zaawansowanej organizacji logistycznej (która jest konieczna przy wykonywaniu posadzki betonowej z wykorzystaniem betonowozu), gdyż jest oparty na wielowarstwowej, ręcznej aplikacji.

Przewagą posadzek cementowo-żywicznych lub mikrocementowych nad podłogą z betonu są także właściowości ich powierzchni. Podłoga z betonu może mieć tendencje do pylenia, czyli nadmiernego ścierania się posadzki i wytwarzania pyłu betonowego, jak również wchłaniania plam. Wady ta nie występują w przypadku posadzek mikrocementowaych lub cementowo żywicznych, których powierzchnia jest gładka, niepyląca, a do tego plamoodporna i łatwa do utrzymania w czystości.