posadzka żywiczna

Posadzki cementowo – żywiczne.

Wybierz posadzkę dekoracyjną do Twoich wnętrz.

Podłogi z żywicy – dizajnerskie rozwiązanie nie tylko dla projektantów

Podłogi z żywicy cieszą się coraz większą popularnością, jako doskonała alternatywa dla powszechnie stosowanych płytek, paneli czy drewna. Od lat w swoich projektach wykorzystują ją znani projektanci, którzy decydują się na jej wykorzystanie w nowoczesnych i minimalistycznych przestrzeniach. Posadzki cementowo – żywiczne doskonale nadają się nie tylko do modnych biur, galerii, gabinetów czy innych powierzchni użyteczności publicznej lecz także do prywatnych domów i mieszkań.

Posadzka cementowa, posadzka żywiczna – jaką wybrać?

Posadzki cementowe i betonowe to dość wymagający sposób na wykończenie podłogi, jeśli zależy nam na tym, by podłoga wyglądała efektownie i była łatwa w utrzymaniu. Decydując się na posadzkę betonową lub cementową niestety trzeba liczyć się także z możliwością lekkiego pylenia podłogi a także ryzykiem wchłaniania plam. Znaczną uciążliwością jest także sposób jej wykonywania, który wymaga wykorzystania betonowozu. Posadzki żywiczne również aplikowane są poprzez wylewanie materiału na odpowiednio przygotowaną powierzchnię w jednej warstwie. Pozwala to na stworzenie efektownego monokoloru, jednolitej gładkiej tafli, która jednak nie jest odporna na zarysowania.

Posadzka cementowo-żywiczna. Idealne połączenie piękna i funkcjonalności

Najlepszym rozwiązaniem, zarówno ze względów estetycznych jak i praktycznych jest wybór posadzki cementowo-żywicznej. Proces jej wykonania polega na ręcznym aplikowaniu siedmiu warstw metodą szpachlowania. Nie wymaga to zaawansowanej organizacji logistycznej, jak w przypadku angażowania betonowozu. Dzięki ręcznej aplikacji możliwe jest wykorzystanie różnych struktur: od gładkiej po bardziej nierówną. Dużą zaletą jest również fakt, że jest ona znacznie odporniejsza na zarysowania od posadzki żywicznej oraz plamoodporna, a jej wytrzymałość wynosi 45 megapaskali.