Idealna podłoga do biura?

Sprawdź jaką wybrać

Projektowanie przestrzeni biurowych rządzi się swoimi prawami. Tak jak cała przestrzeń, podłoga do biura powinna spełniać bardzo wiele, zróżnicowanych funkcji. Wygląd, wizja architekta i standard wykończenia biura są postrzegane jako odzwierciedlenie prestiżu organizacji i zmysłu estetycznego właścicieli, mają ogromny potencjał wizerunkowy i organizacyjny. Sam projekt wnętrza to narracja, która opowiada o tym, co w organizacji ważne: o jej priorytetach, stylu pracy, wartościach. Szukanie idealnej podłogi do biura to nie lada wyzwanie.

Istnieje wiele kryteriów, które przesądzają o tym czy wybrany rodzaj nawierzchni podłogowej sprawdzi się w warunkach biurowych. Z jednej strony, podłoga w biurze narażona jest na oddziaływanie wielu, potencjalnie szkodliwych dla niej czynników… pospieszne, energiczne kroki w wysokich obcasach, nerwowe szuranie kółkami obrotowych krzeseł, wylana w pośpiechu kawa, stłuczony kubek. Z drugiej zaś strony wykończenie biura i odpowiednia organizacja przestrzeni wpływają na efektywność pracy i wygodę wykonywania codziennych obowiązków. I na koniec: wartości estetyczne, które sprawiają, że odwiedzający biuro klienci są pod wrażeniem jego wyglądu, a pracownicy z przyjemnością przebywają w miejscu pracy.

Posadzki biurowe – idealne połączenie estetyki i praktyczności

Podłoga do biura powinna więc spełniać minimum trzy kryteria: wyróżniać się wysoką odpornością i trwałością, możliwością wykorzystania jej na dużych powierzchniach bez konieczności stosowania dylatacji oraz zachwycającym wyglądem.

Właśnie takie są posadzki biurowe. Bardzo wytrzymałe, wodoodporne i niepodatne na uszkodzenia mechaniczne a przy tym nowoczesne, nietuzinkowe i po prostu piękne. Posadzki cementowo-żywiczne tworzą gładką taflę, pozbawioną łączeń, fug czy dylatacji. Świetnie nadają się więc do dużych sal konferencyjnych, show roomów czy biur typu open space, w których cała przestrzeń powinna tworzyć jednorodną całość. Efektowny i oryginalny wygląd przestrzeni doskonale podkreśli też posadzka mikrocementowa. Wielowarstwowa, ręczna aplikacja posadzki nadaje każdej podłodze innego, indywidualnego charakteru i niepowtarzalnego wyglądu.

Idealna podłoga do biura? To podłoga idealnie dopasowana. Posadzki mikrocementowe lub cementowo-żywiczne, oprócz wyjątkowego wyglądu i znakomitych wartości użytkowych pozwalają także na realizację niczym nieograniczonej, kreatywnej wizji projektanta. Powierzchnie pionowe nie stanowią przeszkody w wykonaniu posadzki, a po specjalistycznej obróbce stają się częścią idealnej kompozycji.