podłoga do biura żywica

Idealna podłoga do biura?

Sprawdź jaką wybrać

Projektowanie przestrzeni biurowych rządzi się swoimi prawami. Tak jak cała przestrzeń, podłoga do biura powinna spełniać bardzo wiele, zróżnicowanych funkcji. Wygląd, wizja architekta i standard wykończenia biura są postrzegane jako odzwierciedlenie prestiżu organizacji i zmysłu estetycznego właścicieli, mają ogromny potencjał wizerunkowy i organizacyjny. Sam projekt wnętrza to narracja, która opowiada o tym, co w organizacji ważne: o jej priorytetach, stylu pracy, wartościach. Szukanie idealnej podłogi do biura to nie lada wyzwanie.

Istnieje wiele kryteriów, które przesądzają o tym czy wybrany rodzaj nawierzchni podłogowej sprawdzi się w warunkach biurowych. Z jednej strony, podłoga w biurze narażona jest na oddziaływanie wielu, potencjalnie szkodliwych dla niej czynników… pospieszne, energiczne kroki w wysokich obcasach, nerwowe szuranie kółkami obrotowych krzeseł, wylana w pośpiechu kawa, stłuczony kubek. Z drugiej zaś strony wykończenie biura i odpowiednia organizacja przestrzeni wpływają na efektywność pracy i wygodę wykonywania codziennych obowiązków. I na koniec: wartości estetyczne, które sprawiają, że odwiedzający biuro klienci są pod wrażeniem jego wyglądu, a pracownicy z przyjemnością przebywają w miejscu pracy.

Posadzki biurowe – idealne połączenie estetyki i praktyczności

Podłoga do biura powinna więc spełniać minimum trzy kryteria: wyróżniać się wysoką odpornością i trwałością, możliwością wykorzystania jej na dużych powierzchniach bez konieczności stosowania dylatacji oraz zachwycającym wyglądem.

Właśnie takie są posadzki biurowe. Bardzo wytrzymałe, wodoodporne i niepodatne na uszkodzenia mechaniczne a przy tym nowoczesne, nietuzinkowe i po prostu piękne. Posadzki cementowo-żywiczne tworzą gładką taflę, pozbawioną łączeń, fug czy dylatacji. Świetnie nadają się więc do dużych sal konferencyjnych, show roomów czy biur typu open space, w których cała przestrzeń powinna tworzyć jednorodną całość. Efektowny i oryginalny wygląd przestrzeni doskonale podkreśli też posadzka mikrocementowa. Wielowarstwowa, ręczna aplikacja posadzki nadaje każdej podłodze innego, indywidualnego charakteru i niepowtarzalnego wyglądu.

Idealna podłoga do biura? To podłoga idealnie dopasowana. Posadzki mikrocementowe lub cementowo-żywiczne, oprócz wyjątkowego wyglądu i znakomitych wartości użytkowych pozwalają także na realizację niczym nieograniczonej, kreatywnej wizji projektanta. Powierzchnie pionowe nie stanowią przeszkody w wykonaniu posadzki, a po specjalistycznej obróbce stają się częścią idealnej kompozycji.