mikrocement na schodach

Aranżacja ściany z telewizorem – pomysł na nowoczesne ściany w salonie

Wyróżniająca się ściana dekoracyjna to świetny pomysł, by nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru. Aranżacja ściany z telewizorem lub kanapą – najczęściej znajdującymi się w centralnej części pomieszczenia – musi być jednak przemyślana, tak by dobrze współgrała z pozostałymi elementami wykończeniowymi. Najbardziej popularne sposoby na dekorację ściany, takie jak farba w kontrastowym kolorze, wzorzysta tapeta czy panele ścienne powoli odchodzą już do lamusa, ustępując miejsca bardziej nowoczesnym rozwiązaniom.

Ściany dekoracyjne z nowoczesnych materiałów

Wybór materiału, z jakiego wykonana jest ściana zależy przede wszystkim od stylu pomieszczenia. Jeśli decydujesz się na salon w rustykalnym stylu, możesz wybrać drewno. Do romantycznego wnętrza doskonale nada się kwiecista tapeta. Co jednak wybrać, jeśli urządzasz nowoczesne wnętrze w minimalistycznym stylu? Od kilku lat triumfy święcą powierzchnie betonowe oraz imitujące beton panele MDF. Wykorzystanie betonu na ścianie niesie jednak ze sobą wiele praktycznych niedogodności – od wysokiej podatności materiału na zabrudzenie, aż po możliwość ścierania się i uwalniania drobnego pyłku. Z kolei płyty mdf i inne panele betonopodobne często niedostatecznie dobrze odzwierciedlają prawdziwą strukturę betonu, co może wywoływać efekt tandety i bylejakości. Nie każdy wie jednak, że istnieje znacznie doskonalszy sposób na uzyskanie efektownej, diznajnerskiej powierzchni, imitującej beton na ścianie.

Oryginalny pomysł: ściana cementowo-żywiczna

Cementowo-żywiczne wykończenie ściany, o którym mowa to nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które pozwala na stworzenie gładkiej, monolitycznej powierzchni, pozbawionej spoin i łączeń. Wykończone w ten sposób ściany mogą przybierać różne kolory oraz struktury – od chropowatej ściany imitującej naturalne kamienie po gładką powierzchnię wykończoną na wysoki połysk.

Niebywałą zaletą cementowo-żywicznego wykończenia ścian jest możliwość zastosowania tego samego materiału zarówno na powierzchniach pionowych jak i poziomych. Decydując się na taką aranżację ściany z telewizorem, ten sam materiał możesz wykorzystać do wykonania niskiego blatu, zastępującego szafkę RTV. Zachwycający efekt gwarantowany!

Wykorzystanie dekoracyjnych elementów cementowo-żywicznych może być także świetnym pomysłem na podkreślenie spójności wizualnej całego wnętrza. Znakomity efekt można osiągnąć stosując masę cemenetowo-żywiczną na pojedyncze ściany, posadzki lub dowolne, pionowe lub poziome powierzchnie w domu. Taki rodzaj wykończenie powierzchni świetnie sprawdzi się także jako podłoga w kuchni lub w łazience . Jest zatem świetnym materiałem dla każdego, kto chce stworzyć unikalne wnętrze, utrzymane w spójnym, nowoczesnym stylu.