podłoga mikrocementowa

Ile kosztuje posadzka cementowo – żywiczna

Posadzki cementowo – żywiczne to modny i ultranowoczesny sposób na wykończenie podłogi. W ostatnich latach zyskują popularność nie tylko w pomieszczeniach projektowanych przez profesjonalnych architektów lecz także we wnętrzach mieszkalnych. Każdy, kto rozważa wybór takiej podłogi, ścian czy schodów w urządzanym przez siebie wnętrzu zastanawia się jednak z jakimi kosztami musi się liczyć.

Cena posadzki cementowo-żywicznej

Posadzka cementowo – żywiczna wykonywana jest poprzez ręczną aplikację aż siedmiu warstw materiału metodą szpachlowania. Ostatnie trzy warstwy stanowią zabezpieczenie przed chłonięciem wilgoci i zabrudzeń, posadzka jest więc w pełni plamoodporna. Przygotowanie posadzki nie wymaga przyjazdu betonowozu, bez przeszkód można więc stosować ją w małych mieszkaniach, również tych położonych na wyższych piętrach. Koszt posadzki dekoracyjnej za m2 uzależniony jest od wielu czynników, a oszacowanie ceny jej wykonania możliwe jest dopiero po uszczegółowieniu swoich potrzeb oraz określeniu warunków, w jakich ma zostać wykonana. Jeśli chodzi o posadzki mikrocementowe i cementowo – żywicznej – cennik ich wykonania oscyluje pomiędzy 350 a 700 zł netto za metr kwadratowy. Wskazana cena obejmuje koszt materiału oraz wykonanie posadzki metodą ręcznego szpachlowania.

Koszty przygotowania podłoża pod posadzki

Przygotowanie powierzchni pod posadzkę cementowo – żywiczną lub mikrocementową w większości przypadków nie wymaga dodatkowych kosztów. Podłogę można wykonać na prostej, nie zabrudzonej i stabilnej powierzchni. W przypadku wykonywania posadzki dekoracyjnej w starszych pomieszczeniach można położyć ją na istniejące podłoże – nie jest nawet konieczne zrywanie starych płytek, pod warunkiem, że są stabilne. Konstrukcja podłoża ma jednak wpływ na wygląd samej posadzki – sama posadzka cementowo – żywiczna lub mikrocementowa jest bezspoinowa, konieczne jest jednak przeniesienie dylatacji konstrukcyjnych.