posadzki cement

Co na podłogę zamiast paneli?

Modny pomysł na podłogę w salonie.

Podłoga drewniana, panele laminowane, płytki ceramiczne, wykładzina… szereg najpopularniejszych sposobów na wykończenie podłogi nie pozostawia zbyt dużego pola do popisu osobom, które chcą zrealizować niebanalny i wyjątkowy projekt wnętrza. Możliwości jest jednak znacznie więcej. Co położyć na podłogę zamiast płytek i paneli, by wyglądała modnie i oryginalnie?

Co na podłogę zamiast paneli i płytek?

Świetnym pomysłem na podłogę jest posadzka cementowo-żywiczna lub mikrocementowa. To nowoczesne rozwiązanie wykończeniowe pozwala na osiągnięcie dizajnerskiego efektu stylistycznego oraz wyjątkowych właściwości użytkowych. Posadzka tworzy gładką, bezspoinową taflę, która pokrywa podłogę na całej powierzchni pomieszczenia, bez konieczności stosowania ostępów czy dylatacji. Doskonale sprawdzi się w nowoczesnych, eleganckich, minimalistycznych lub loftowych oraz wielu innych wnętrzach, nadając przestrzeni lekko surowego, monumentalnego charakteru.

Zaskakujący pomysł na podłogę połączoną ze… ścianą

Jeśli chcesz osiągnąć zaskakujący efekt stylistyczny i wybrać podłogę, która zdefiniuje charakter pomieszczenia zdecyduj się na posadzkę cementowo-żywiczną, połączoną ze ścianą, wykończoną tym samym materiałem. Efektowne połączenie podłogi i ściany to gwarancja zachwycającego i nietuzinkowego wykończenia wnętrza.

Idealne połączenie efektownego wyglądu i praktycznych właściwości

Posadzka cementowo-żywiczna nie tylko wygląda pięknie, lecz jest wodoodporna, plamoodporna i wytrzymała. Dzięki temu to nie tylko efektowny pomysł na podłogę w salonie, lecz także kuchni, łazience czy przedpokoju. Świetnie sprawdzi się także w przestrzeniach, w których podłoga narażona jest na zwiększone użytkowanie, takich jak gabinety, galerie czy restauracje. Jeśli znudziły Ci się klasyczne płytki czy panele i szukasz nietuzinkowego pomysłu na podłogę, posadzki mikrocementowe lub cementowo żywiczne będą doskonałym rozwiązaniem. Właściwości użytkowe materiału zapewnią Ci piękną podłogę na lata, a wielość wybarwień i możliwości aranżacyjnych pozwala stworzyć wnętrze,
które na długo zapadnie w pamięć każdemu, kto je odwiedzi.